Kontakt

Biuro Towarzystwa: 
63-100 Śrem,
ul. Chłapowskiego 3
tel: 663 953 504
www. nadzieja.srem.info
Nasz email:
brat_albert@poczta.onet.eu
Biuro czynne: pn. – pt.
w godz. 9:30 - 13:30

 

KRS 0 0 0 0 0 6 3 3 5 5

Nr konta: 

17 1090 1405 0000 0000 4001 1650

Santander Bank Polska SA

Organizacja pożytku publicznego
STREFA AKTYWNEGO SENIORA

Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przystąpiło do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W ramach konkursu otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu „Strefa aktywnego seniora. Aktywizacja i edukacja osób starszych gminy Śrem”, pozwolający rozwijać umiejętności i wzmocnić potencjał osób starszych przez działania edukacyjno – kulturalne.

Planowane zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów, trenerów i specjalistów z różnych dziedzin.

Na seniorów czekają następujące atrakcje:

KLANZA Z SENIOREM- uczestnicy pobudzą swoją aktywność poprzez pląsy, zabawy i tańce sprzed lat.

RĘKODZIEŁO DAWNIEJ I DZIŚ ZE STAREGO – NOWE!!! – każdy uczestnik własnoręcznie wykona specjalnymi farbami obrazek na szkle, ozdobi stare kubki, talerze, patery nadając im świeżego wizerunku oraz za pomocą igły i szydełka ozdobi stare ubrania koronkami, broszkami czy też lampasami.

WARSZTATY NA ZDROWIE! –  gdzie dowiemy się między innymi jak zdrowo i tanio się odżywiać, przygotują wspólnie wybrane potrawy, będą mieli okazję spotkać się z dietetykiem. Dowiedzą się również jak udzielić pierwszej pomocy i samopomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Będą mogli wziąć udział w warsztatach profilaktyki bezsenności oraz warsztaty z zakresu treningu pamięci.

BOWLING – uczestnicy zostaną zachęceni do aktywności ruchowej popularną odmianą gry w kręgle.

NORDIC WALKING –  podczas spaceru z kijkami w terenie będzie można  poprawić swoją kondycję fizyczną, usprawnić mięśnie oraz spalić zbędne  kalorie.

WARSZTATY TURECKIEJ SZTUKI EBRU – uczestnicy zapoznają się z nową sztuką plastyczną i zostaną zachęceni do pracy twórczej.

FOTOATELIER- „… ŚWIAT W ZUPEŁNIE STARYM STYLU”- FOTOGRAFICZNY PORTRET ŚREMIAN W STYLU RETRO – zajęcia odbędą się w śremskim muzeum, poza podziwianiem starych fotografii i nauki o obyczajach i strojach z przeszłości, największą atrakcją będzie dla uczestnika pozowanie do portretu w starodawnym stroju, w pięknym pokoju zaaranżowanym w starym stylu, z ciężkimi kotarami, zabytkowym dywanem i stylowymi meblami. Uczestnik będzie miał dostęp do kawiarenki w stylu retro, a sesje zdjęciowe będą przeplatane ciekawymi wykładami.

UNIWERSYTET LUDZI CIEKAWYCH ŚWIAT@ - zadanie realizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną im. H. Święcickiego , słuchacze  będą miali okazję wysłuchać ciekawych wykładów prowadzonych między innymi przez wykładowców akademickich, podróżników czy dziennikarzy.

NIEDZIELNA HERBATKA – WYSTARCZY OTWARTE SERCE I DUŻA FILIŻANKA – niedzielna herbatka, przy której odbędą się spotkania osób z terenów wiejskich, samotnych, niepełnosprawnych oraz osób mających problem z poruszaniem się. Każdy chcący uczestniczyć w spotkaniach zostanie przywieziony do kawiarni przez kierowcę wolontariusza.

AMATORSKI KLUB LITERACKI – osoby będą mogły pochwalić się swoją twórczością, jak i odkrywać       oraz rozwijać swoje umiejętności pisarskie. Planowane jest wydanie drukiem utworów członków grupy.

SPOTKANIA TEMATYCZNE DLA WOLONTARIUSZY – SENIORÓW „ASYSTOWANIE OSOBIE NIEPEŁNOSPRAWNEJ I/LUB PRZEWLEKLE CHOREJ” – na kursie będą poruszane tematy z pedagogiki specjalnej, metody komunikowania się, metody aktywizacji, problemy pielęgnacyjne i wybrane zagadnienia z rehabilitacji osób niepełnosprawnych i/lub przewlekle chorych.

WARSZTATY DLA WOLONTARIUSZY 60+ - O DOBREJ KOMUNIKACJI I NIE TYLKO – warsztaty z zakresu dobrej komunikacji, prowadzenia dyskusji, nabywania umiejętności w zakresie zarządzania zmianą i proaktywności.

« poprzedni lista artykułów działu następny »

Copyright © 2009 Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta “ Nadzieja” w Śremie  • adres: ul. Chłapowskiego 3, Śrem 63-100  •  telefon: 663 953 504  •  nr KRS 0000063355 • Konto Santander O/Śrem  •  nr: 17 1090 1405 0000 0000 4001 1650

 

created by netMonster.pl